סגור
rss צור קשר ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
בחר מוצר השקעה חיפוש
 

נאום סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן בפתיחת כנס לביטוח משנה בישראל Tel-Aviv Re 2017

21/05/2017     מיכאל לוי  
ראשית, תודה רבה על ההזמנה, זאת לא הפעם הראשונה שלי אתכם ואני רוצה להודות לכם על ההזדמנות לשאת כאן דברים. 

חברים יקרים, חברות הביטוח הם חלק מרכזי בכלכלה הצומחת  של מדינת ישראל.  יציבות החברות  הכרחית לציבור, ויש לכל הצדדים מטרה משותפת למען כלכלה חזקה ויציבה וליצירת אמון בין החברות לפיקוח על רשות שוק ההון והביטוח שהוא יסוד מוסד בסביבה רגולטורית נטולת השפעות חיצוניות.

מאז שהגעתי לתפקידי במשרד האוצר אני עוסק רבות בניסיון ליצירת מנגנונים משותפים בין הממשלה לבין החברות. 

בצעד חסר תקדים החלטנו שר האוצר משה כחלון ואנוכי על הפיכת אגף שוק ההון הביטוח והחיסכון לרשות עצמאית. צעד משמעותי והיסטורי ששר מאציל אחריות וסמכות כצופה פני עתיד על גודל האחריות ככל שנכסי הציבור הולכים וגדלים בקצב מדהים.

העצמאות חיונית להתנהלותה של רשות פיקוח פיננסית כדי להבטיח שרשות כזו תוכל לקיים את אחריותה ולממש את תפקידיה וסמכויותיה ביעילות, במהירות, באופן נטול פניות וללא השפעות פוליטיות. הרשות החדשה תעמוד בסטנדרטים 

בינלאומיים ביניהם: (IAIS) – ארגון המפקחים הבינלאומי על הביטוח.

קרן המטבע הבינלאומי וה – OECD

יתרה מכך, אני אומר זאת ולא בפעם הראשונה- - -  אנחנו גם בדעה שיש   לעשות אמנה בין הרגולטורים לפיה הם יבדקו מעת לעת כיצד לא להעמיס את הרגולציה במשך תקופה ארוכה.

אני  מאמין בזה מאוד וחושב שצריך לקדם אמנה כזו. 

אני מציע שניקח את הערך הנפלא מתורתנו הקדושה ונדבר על שנת ״שמיטה״. 

יש להכריז על ״שמיטה" כמו שציוותנו תורתנו הקדושה לשנת שמיטה ליתן לכל העוסקים במלאכה לנוח ולהתחזק, ללמוד, לשכלל ולפתח ולכן אנו עומדים כרגע לפני שבע השנים הטובות.
תנו לרפורמות לשאת פרי ותנו לשוק להפנים ולהוציא מן הכח אל הפועל את שלל החוזרים שכבר נשלחו אליהם.

לעניין שוק ההון-  אני רוצה להבהיר פה את עמדתי.


שוק ההון הישראלי הוא תשתית חיונית לצמיחת המשק. כשהבנקים מצמצמים את האשראי העסקי, שוק ההון הוא מקור הון אלטרנטיבי לבנקים שמאפשר צמיחה. 

החזון שלי הוא, ששוק ההון הישראלי יממן פרויקטים לאומיים במקום להשתמש בתקציב המדינה. כמו: מימון תשתיות סלילת כבישים, וכדו'. אני מאמין שהרגולציה צריכה לתמוך בפיתוח שוק ההון והבורסה על מנת לאפשר גיוס הון או חוב גם לעסקים קטנים ובינוניים ולא רק לחברות גדולות ולאפשר את כניסת הגופים המוסדיים לשוק האשראי הקמעונאי.

אנחנו כבר התחלנו בצעדים של ממש, ורק לאחרונה, משרד האוצר והממשלה נקטו בצעדים מעשיים כדי לקדם מקורות מימון אשראי נוספים לאלה של הבנקים במטרה לעודד תחרות ולהוריד מחירים ליזמים, לציבור ולחברות קטנות ובינוניות בישראל.

אנחנו עושים זאת תוך שמירה אדוקה על האינטרס ועל ביטוח כספיהם של החוסכים והמבוטחים. 


שר האוצר מר משה כחלון ואנכי לא נשקוט עד שנחזור למצב בו גם הבורסה תהיה אטרקטיבית יותר לחברות.

נוכחים כאן הערב ראשי ובכירי חברות הביטוח שרק לפני מספר חודשים חברות הביטוח הפגינו אצילות ותמיכה בכל אזרחי המדינה כאשר בעקבות גל השריפות שהתרחש בחודש נובמבר האחרון חששו רבים כי יוותרו ללא כיסוי ביטוחי בסכום ההפרש בין הפיצוי שהמדינה נתנה באמצעות קרן מס רכוש לבין פוליסת הביטוח.

בעקבות כך פנינו אליכם, שר האוצר ואנוכי, בבקשה  לתת כתף. ועל כך יש להודות ולהוקיר את חברות הביטוח ואת העומדים בראשם.

ושוב הוכח בפעם המי יודע כמה שעם ישראל יודע להתאחד סביב הערבות ההדדית ועל כך תבורכו.

לפני סיום דברי בשבת הקרובה   נקרא את פרשיות בהר בחוקותי. 

בפרשיות אלו מסיימים את קריאת ספר ויקרא מחמישה חומשי תורה בקריאת "חזק חזק ונתחזק", בעיני אין ברכה מתאימה מזו.. אנחנו יחד עם החברות והרגולטור נפעל יחדיו ונחזק את הכלכלה הישראלית.
 
ובעזרת ה' נוביל אותה להישגים משותפים ונשמור על האינטרסים של אזרחי מדינת ישראל...

 אני מאחל לכם המשך ערב נעים וכנס מוצלח. 

תודה רבה!!!הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר