סגור
rss צור קשר ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
בחר מוצר השקעה חיפוש
 

רשות המיסים >> שכיר בתאגיד בנקאי חשוד בהעלמת הכנסות מהשכרת דירות בהיקף של כ- 2 מיליון ₪

23/05/2017     רשות המיסים  
 
אברהם מעלומי מירושלים, שכיר בתאגיד בנקאי ובעלים של מספר נכסים בבירה, חשוד בהעלמת הכנסות משכר דירה בהיקף של כ- 2 מיליון ₪. כב' השופטת קרן מילר מבית המשפט השלום בירושלים, נעתרה (18.5.17) לבקשת פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום והורתה על מעצרו ושחררו בערבות.
 
החשוד, כמצוין בבקשה שהוגשה לבימ"ש, הגיש דוחות עד לשנת 2015 ובדוח האחרון לשנת 2015 דיווח על הכנסות ממשכורת בתאגיד הבנקאי של כ- 580,000 ₪ ועל הכנסות פטורות של כ- 55,000 ₪ שהתקבלו בגין שכר דירה. בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לפקיד שומה חקירות, לפיו לחשוד ישנם מספר נכסים אותם הוא משכיר ללא דיווח לרשות המסים, נפתחה חקירה במסגרתה נערך בשבוע שעבר חיפוש בביתו.
 
מהחקירה עולה  כי לפני 12 שנים בנה החשוד בניין מגורים ו- 4 דירות בו מושכרות, בנוסף, רכש מעלומי עם אחר בניין מגורים נוסף ובו 6 דירות, 4 מהן מושכרות תמורת שכ"ד גבוה ו-2 מהן בדמי מפתח. לפי החשד, על מנת להסוות את העלמת ההכנסות ולהתחמק מתשלום מסים, הכין מעלומי חוזי השכרה הרשומים על שמות בני משפחתו, כאילו הם בעלי הנכס. בחיפוש בביתו נמצאו חוזים רבים בין שוכרים לבין ילדיו הבגירים ובכספתו נמצאו 100,000 ₪ במזומן. מעלומי חשוד כי הגיש דוחות כוזבים למס הכנסה החל משנת 2006 ומאז לא דיווח על הכנסות משכר דירה של כ- 2,000,000 ₪.
 
החשוד שוחרר בתנאים מגבילים, ביניהם, ערבות עצמית של 200,000 ₪, ערבות בנקאית של 50,000 ₪ והפקדת דרכונו במשרדי היחידה החוקרת.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

לתקנון האתר