חברת החשמל השלימה ביום חמישי בהצלחה את השלב המוסדי וגייסה כ- 1.3 מיליארד שקל 

חברת החשמל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהרחבת 2 סדרות אג"ח קיימות

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
יפתח רון-טל, יויפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל

22/02/2016 עומר רגב

חברת החשמל השלימה ביום חמישי בהצלחה את השלב המוסדי במסגרת הרחבה של שתי סדרות אג"ח קיימות 26 ו-27 וגייסה כ- 1.3 מיליארד שקל .

בסדרה 26 - 655 מיליון שקל ובסדרה 27 - 680 מיליון שקל. במכרז השתתפו גופים מוסדיים מובילים בשוק ההון המקומי ונתקבלו ביקושים  בהיקף כולל  של כ-1.8 מיליארדי שקלים. שלב המכרז הציבורי יתקיים היום.

אגרות החוב המדורגות בדירוג גבוה: AA על ידי מעלות S&P ו-Aa3 באופק חיובי על ידי מידרוג . הרחבת האג"ח נעשית בהתאם לתשקיף המדף שפרסמה החברה בחודש נובמבר האחרון.

במקביל להנפקה ביצעה חברת החשמל מהלך של רכישה חוזרת של סדרות אג"ח 12 ו-13 הנסחרות ברצף מוסדיים בהיקף של 1.55 מיליארד שקל והיא תפעל למחיקתן.

לדברי יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: "השתתפות המוסדיים המובילים בשוק ההון בהנפקת האג"ח היא הבעת אמון בחברה ובדרכה. הרפורמה במשק החשמל עדיין לא אושרה וחיוני שתאושר לטובת יציבות משק החשמל ויציבותה הפיננסית של החברה. יחד עם זאת  אנו ממשיכים להוביל שורה של מהלכים  לשיפור מצבה הפיננסי של החברה ".

לדברי עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "ההנפקה מהווה נדבך נוסף בשורה של צעדים לשיפור היציבות הפיננסית של החברה. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במשק האנרגיה עם תחרות גדולה מול יצרני החשמל הפרטיים שזוכים להטבות נדיבות מהמדינה ופוגעים בהכנסות שלנו".

לדברי אבי דויטשמן, סמנכ"ל כספים וכלכלה בחברת החשמל, שהוביל הנפקה ראשונה בחברה מאז שנכנס לתפקידו: "ההנפקה שבוצעה היום, יחד עם רכישת אגרות החוב שביצעה החברה אתמול, מאפשרים לחברה להגדיל את אורך החיים הממוצע של החוב שלה ומקטינים את צורכי הגיוס בשנים הקרובות. גובה הריבית במכרז משקף את עוצמתה של חברת החשמל ונגישותה לשוק ההון.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

Right
Left